Wagi silosowe – niezbędnik na każdej fermie

Kontrolowanie poziomu paszy wewnątrz silosów to procedura, o której nie powinien zapominać żaden właściciel fermy. To właśnie od niego zależeć bowiem będzie termin następnego zakupu dodatkowego pożywienia dla hodowanych zwierząt. Szczególnie, że efekty ewentualnego niedożywienia staną się widoczne bardzo szybko, skutkując chorobami oraz znacznym pogorszeniem wartości osobników, przygotowywanych do sprzedaży. Na szczęście, z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie. Wagi silosowe, zintegrowane z inteligentnym oprogramowaniem, stają się coraz częstszym widokiem na polskich fermach, informując swoich użytkowników o aktualnym poziomie paszy, bez konieczności osobistej jego kontroli. W niniejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego naprawdę warto zainwestować w tego typu urządzenie.

  1. Zalety wag silosowych SILO

Wagi silosowe SILO, opracowane przez polską markę Fetura CLOUD, należą obecnie do najchętniej wybieranych na rynku. Z tego też powodu, opisując zalety tego typu urządzeń, jako główny przykład wykorzystamy właśnie te wagi. Mają one formę nowoczesnego panelu, umieszczanego tuż pod samym silosem. Po sparowaniu z aplikacją zarządzającą, urządzenia te wysyłają nam na bieżąco szczegółowe informacje, związane chociażby z datą ostatniego napełnienia magazynu czy też średnim dziennym zużyciem paszy. Dzięki temu, waga pozwala nam nie tylko na zdalną kontrolę ilości pozostałej paszy, ale również na poznanie przybliżonego terminu wyczerpania się zapasów. W efekcie, rozplanowanie wydatków staje się znacznie sprawniejsze. Istnieje tu także możliwość ustawienia alarmów, przesyłanych przez system w momencie, gdy poziom paszy od dłuższego czasu nie uległ żadnej zmianie lub po odnotowaniu wyczerpujących się zapasów.

  1. Eksploatacja bez cienia niepewności

Nowoczesna waga silosowa pozwala też na wgląd w szereg szczegółowych statystyk, niezwykle przydatnych wszędzie tam, gdzie wykorzystywanych jest kilka magazynów na paszę. Dzięki temu wiemy, który z silosów faktycznie wymaga ponownego napełnienia. Wspomniane wcześniej przybliżone terminy wyczerpania się paszy umożliwiają przy tym uniknięcie przykrych konsekwencji, związanych z oczekiwaniem na zapasy w momencie, gdy pokarm zdążył się już wyczerpać. Kontaktując się z dostawcami zawczasu, będziemy bowiem w stanie upewnić się, że kolejna dostawa dotrze do nas w porę. A ponieważ aplikacja Fetura CLOUD jest również dostępna w wersji mobilnej, nie ma tu mowy o sytuacjach, w których awaria silosu lub kończąca się pasza zaskoczą nas dopiero po powrocie z ważnego wyjazdu. Warto więc przyjrzeć się dostępnym na rynku wagom i usprawnić funkcjonowanie zarządzanej fermy. Szczególnie, że koszty zakupu urządzenia nijak mają się do korzyści, płynących z jego codziennej eksploatacji.

Comments are closed