Stawy u psa – zbiór najważniejszych informacji

Prędzej czy później ukochany piesek będzie miał problem ze stawami. Ból i stany zapalne w stawach są powszechne, zwłaszcza u starszych psów. Jednak można znacznie opóźnić problem ze stawami, podając odpowiednie suplementy. Co warto podawać czworonogom na stawy?

Problem ze stawami przychodzi bez ostrzeżenia

Największym wyzwaniem w przypadku stawów u psów jest to, że pierwsze etapy choroby są dla człowieka w ogóle niezauważalne. Zwierzątko nawet czując ból, instynktownie go ukrywa, co uniemożliwia właścicielowi dokonać odpowiednio szybko interwencji. Zanim czworonożny przyjaciel okaże ból w formie kulania, unikania dotyku – wtedy już właściciel może mieć do czynienia z zaawansowanym etapem.

Suplement na stawy, które warto podawać już szczeniakowi

Każdy dobry preparat dla psa na stawy z pewnością pozytywnie wpłynie na jego rozwój budowy kostnej. Oczywiście proces rozwojowy jest uzależniony od danej rasy psów, jednak właściciel, podając sprawdzone tabletki dla psa na stawy, racjonalnie wprowadza działania profilaktyczne. 

W przypadku kulania pieska lub krzywej postawy warto jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem. Suplementy na stawy można samemu kupić na przykład w sklepie zoologicznym lub sam weterynarz może polecić dany produkt. Podawanie suplementów już w okresie szczenięcym jest zalecane, w przypadku owczarków niemieckich, dogów niemieckich, nowofundlandczyków bernardynów czy labradorów.

Dobry preparat dla psa na stawy musi zawierać omega-3 i kolagen

Takie stwierdzenie często można usłyszeć w gabinetach weterynaryjnych. Kwas tłuszczowe omega 3 budują każdą błonę komórkową, znajdującą się w psim organizmie. Dlatego niedobór tego składnika może się przyczynić do powstania schorzeń stawów. Podając preparat dla psa na stawy, który jest bogaty w omega-3, właściciel chroni swojego futrzanego przyjaciela przed stanami zapalnymi, mogącymi pojawić się w stawach. Omawiając preparaty na stawy dla psów, nie można zapomnieć o kolagenie, który występuje także w suplementach dla ludzi. To białko budulcowe, wchodzące w skład chrząstki stawowej.

Comments are closed