Dłużnik alimentacyjny: brak meldunku i praca na czarno

Mm dwa pytania. W czwartek odbyla sie rozprawa, ze musze placic wyzsze alimenty. place do tej pory 800 zl na dwojke dzieci a teraz musze 1000 zl,
1.Czy jak nie bede placil 1000 tylko 800 lub w ogole, a nie mam meldunku i pracuje na czarno, co komornik wtedy moze….
2.Czy komornik mnie znajdzie jak nie mam meldunku?

Skoro nie ma Pan oficjalnie dochodów i nie ma adresu zameldowania i nikt „życzliwy” komornikowi nie doniesie gdzie Pan przebywa, to najprawdopodobniej egzekucja komornicza będzie bezskuteczna. Komornik nie będzie Pana szukał niczym detektyw jakiś.

Niepłacenie alimentów w ogóle niesie jednak ryzyko karne albowiem zgodnie z art. 209. § 1 Kodeksu karnego kto uporczywie uchyla się od płacenia alimentów i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nie oznacza to automatycznie, że każdy kto nie płaci alimentów poniesie karę, musi zaistnieć owe uporczywe uchylanie się w ocenie sądu, zła wola.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury może jednak (przynajmniej teoretycznie) spowodować iż policja zacznie Pana szukać ale też nie wiadomo z jakim skutkiem, z pewnością nie postawią na nogi wszystkich policjantów z miasta czy z Polski. Gdyby jednak Pana znaleźli, to wierzyciel alimentacyjny mógłby otrzymać od policji adres Pana pobytu i przekazać komornikowi a ten mógłby zjawić się u Pana w mieszkaniu. Inna sprawa natomiast, czy zająłby cokolwiek, to już zależy od tego, czy ma Pan na siebie jakieś wartościowe sprzęty i czy w ogóle pojawi się u Pana: http://debetowy.pl/wizyty-komornikow-u-dluznikow/.

Mieszkam u znajomej, mam swoj pokoj z kuchnia, lazienka wspolna, w pokoju spie na materacu, mam jeden stolik, krzeslo, stary komputer z 2002 roku, telewizor z 2000 i telefon komorkowy z 2004. Adres kontaktowy mam na rodzicow, skad jestem wymeldowany, po za rodzicami, nikt nie wiem gdzie przebywam, korespondencja idzie, na adres rodzicow, gdzie powiedzialem ze maja odbierac wszystkie listy z sadu i komornika odpisujac im ze tu nie przebywam, pokazuja ze jestem wymeldowany, i mowia ze nie wiedza gdzie jestem, tylko kontaktuja sie na e-mail jak jest poczta.

No to ze strony komornika chyba nic Panu nie grozi nawet jakby do Pana przyszedł.

Darmowa pomoc prawna: porady@egzekutor.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *